Zmena názvu stránky v SPIPe

O stránke so všeobecnými nastaveniami webu

Prvá vec, ktorú treba urobiť na vašej novej stránke v SPIPe, je uviesť jej identitu: jej názov, adresu, popis, logo a pod.

Ak chcete zadať tieto údaje, kliknite na ikonu menu "Konfigurácia" v súkromnej zóne svojej stránky v SPIPe, potom na kartu "Obsah stránky" a vyplňte polia zobrazené na tej stránke.

Majte na pamäti, že tieto dôležité údaje využívajú tagy a formuláre, ktoré sa nachádzajú v šablónach vašej stránky; tieto údaje sa týkajú obsahu vašich stránok a údajov, na ktoré odkazujú HTML stránky vášho webu.

Názov stránky

Prvé pole formulára s názvom "Názov vašej stránky" sa používa na zadanie a uloženie textu, ktorý sa stane názvom stránky a ktorý sa zobrazí v názve každej stránky vášho webu. Podľa prvotných nastavení to bude "[My SPIP site]". Nezabudnite ho zmeniť a zadať vlastný!

Internetová adresa vašej verejne prístupnej stránky

Toto pole sa automaticky vyplní, keď systém SPIP zistí adresu vašej verejne prístupnej stránky. Predsa len však skontrolujte, či zistená adresa naozaj zodpovedá tej, ktorú chcete používať (môže sa napríklad stať, že používate presmerovanie na subdoménu, čo automatický program SPIPu nezistí).

Popis stránky

Počnúc verziou SPIP 1.9 sa toto pole využíva na predstavenie stránky. Zadajte niekoľko krátkych fráz týkajúcich sa vašej stránky, ktoré umožnia návštevníkom rýchlo pochopiť, o čom vaša stránka je.

Tento popis často využívajú súbory šablón na vyplnenie HTML tagu meta popis určeného pre internetové vyhľadávače. Preto by popis mal mať menej ako 200 znakov.

E-mailová adresa webmastera

Počnúc verziou SPIP 1.5 obsahuje vlastnú e-mailovú adresu webmastera. Podľa prvotných nastavení SPIP použije e-mailovú adresu toho, kto nainštaloval stránku (prvého administrátora).

LOGO TEJTO STRÁNKY

Počnúc verziou SPIP 1.9 je možné stránke priradiť súbor obrázka.
Ak chcete vybrať logo stránky, jednoducho použite stránku s nastaveniami a kliknite na odkaz v ľavom stĺpci s názvom LOGO TEJTO STRÁNKY: rám sa zväčší, čo vám umožní vyhľadať a nahrať obrázok, ktorý bude slúžiť ako logo.

Ak používate predvolené šablóny SPIPu, toto logo sa zobrazí v záhlaví. Toto logo uvidíte aj inde, konkrétne na "back endovej" stránke kanála RSS, na ktorej sa môžu návštevníci prihlásiť na odoberanie noviniek. S ohľadom na to sa snažte vybrať obrázok, ktorý bude mať na túto úlohu vhodnú veľkosť.

Autor jaro Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : català, corsu, English, Español, فارسى, français, Nederlands, Português do Brasil, slovenčina, svenska