Online pomocník

SPIP obsahuje kompletný systém internetového pomocníka, ku ktorému sa môžete dostať zo súkromnej zóny svojej stránky.

Jednou z výhod SPIPu je, že má dobrú dokumentáciu najmä vo francúzštine, ale čoraz viac aj v iných jazykoch.

Using the question marks

SPIP obsahuje kompletný systém internetového pomocníka, ku ktorému sa môžete dostať tak, že kliknete na jednu z ikoniek otazníka

, ktoré nájdete v súkromnej zóne.

-  

Hlavné tlačidlo na otvorenie internetového pomocníka sa nachádza vpravo hore na navigačnom paneli v súkromnej zóne. Je to ikona otazníka (nemôžete ju minúť).

Obzvlášť vám odporúčame, aby ste si prečítali stránku "Články/Klávesové skratky", ktorá vám ukáže, ako zadávať svoje články do SPIPu.

Najzaujímavejšou súčasťou internetového pomocníka je veľké množstvo malých otáznikov

, ktoré sa nachádzajú po celom rozhraní súkromnej zóny; každý otvorí internetového pomocníka na rubrike presne týkajúcej sa funkcie, ktorá sa práve používa. Neváhajte a využite to.

V každom prípade si všimnete, že rozhranie SPIPu je veľmi jednoduché a ako autor nebojte sa experimentovať; naozaj nemôžete narobiť veľa škody, ak nie ste administrátor.

Internetový pomocník je podobne dostupný na prezeranie aj na svojej súčasnej stránke na adrese: http://www.spip.net/aide/.

Slovenská verzia je tu.

Autor jaro Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : عربي, български, català, corsu, Deutsch, English, Español, فارسى, français, italiano, Nederlands, òc lengadocian, Português, română, slovenčina, svenska, Türkçe, українська