Рубрика

або як створити і вивести список статей

В попередньому уроці ми навчилися відображати елементи у відповідності до контексту. Зараз ми побачимо, як цей контекст змінюється в процесі виконання циклу BOUCLES.

Змінимо наш шаблон tutorial.html наступним чином:

<BOUCLE_article(ARTICLES)>
#TITRE<br />
</BOUCLE_article>

Умова {id_article} нам зараз не потрібна, ми її видалили з циклу.

Увага: якщо ваша база даних містить багато елементів, такий цикл BOUCLE може сгенерувати вельми велику сторінку і дуже завантажити сервер, бо він спробує вивести всі статті. Тому заради обережності варто обмежитись першими дісятьма статтями. Для цього додамо умову {0,10} в наш цикл (що відповідає LIMIT (0,10) в SQL-запиті).

<BOUCLE_article(ARTICLES){0,10}>

Результат: якщо ми перейдемо за посиланням http://yoursite.net/spip.php?page=tutorial, то одразу побачимо назви перших 10 статей, розміщених і опублікованих на нашому сайті, що відображаються відокремлені одна від одної одним рядком.

Дуже легко тепер виконати відображення 10 найбільш свіжих статей, що відносяться до однієї рубрики (сортування за датою в оберненому порядку).

<BOUCLE_article(ARTICLES){id_rubrique}{par date}{inverse}{0,10}>
<a href="#URL_ARTICLE">#TITRE</a><br>
</BOUCLE_article>

Давайте подивимось на цей код пильніше :

  • id_rubrique: бере елементи лише з рубрики id_rubrique (див. нижче, як це значення визначається в контексті нашого BOUCLE_article) ;
  • {par date}{inverse}: сортування за датою, починаючи з самих останніх....
  • {0,10}: ... вибрати перші 10 результатів.
  • нарешті, код <a href="#URL_ARTICLE">#TITRE</a> буде відображати не тільки назву статті, а й створить посилання до неї.

Наостанок, давайте викличемо шаблон, задавши в контексті номер рубрики id_rubrique=1, щоб побачити статті з рубрики за номером 1:

http://yoursite.net/spip.php?page=tutorial&id_rubrique=1:

Магічні ефекти SPIP виникають з поєднання цих типів функціональності, що дає більш складні або специфічні результати. Якщо ви дійшли до цього, то ви на шляху до успіху!

Автор olly Publié le : Mis à jour : 21/03/23

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, français, italiano, 日本語, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, Türkçe, українська