Один шаблон, декілька статей

Робимо шаблон корисним

Перша згадка про контекст

На попередньому уроці ми навчилися виводити вміст статті №1 на веб-сторінці. Підемо далі...

Користь від нашого шаблону, який виводить лише одну статтю №1, вельми умовна. Давайте спробуємо його доопрацювати, щоб можна було виводити довільну статтю.

Спробуємо викликати сторінку сайту з параметром id_article=2. Наберіть в адресному рядку браузера http://yoursite.net/spip.php?id_article=2.

З’явилася... та сама стаття №1. Щоб виправити це, внесемо невеликі зміни в той рядок в шаблоні tutorial.html, що визначає «цикл статті», а саме:
<BOUCLE_article(ARTICLES){id_article}>

(Ми просто змінили код {id_article=1} на код {id_article}.)

І тепер запит http://yoursite.net/spip.php?id_article=2 повинен виводити статтю №2 [1].

Цикл BOUCLE_article виконується «в контексті». Значення {id_article} береться з контексту, в нашому прикладі - задається в адресному рядку браузера. Доки в шаблоні було явно вказано номер статті {id_article=1}, він шукав саме статтю з номером 1, тепер ми запитуемо просто номер {id_article}, і він визначається з «контексту» (з URL в адресному рядку браузера). Так само номер може задаватися в іншому циклі.

По черзі перейдіть за посиланнями:
-  http://yoursite.net/spip.php?id_article=1
-  http://yoursite.net/spip.php?id_article=2
-  http://yoursite.net/.

Ви бачите різницю? За першими двома посиланнями ви побачите статті 1 і 2 відповідно, а за третім - помилку, бо в його контексті ніде не вказано {id_article} - номер статті, який потрібно вивести.

NB: Не забудьте поновити сторінку (кнопка в правому верхньому кутку сторінки), щоб відобразити зміни в шаблоні.

Отак наш шаблон став відповідати контексту.

Примітки

[1якщо це не так, перевірте ще раз код шаблону і статус статті...

Автор olly Publié le : Mis à jour : 06/07/15

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, فارسى, français, italiano, 日本語, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, svenska, Türkçe, українська