Cykly v cykloch

Zobrazenie textu rôznych úrovní

Ideme zobraziť prvky z rôznych umiestnení na jednej stránke.

Vieme, ako vytvoriť zoznam nadpisov článkov v rubrike. Teraz ideme zobraziť vlastné prvky šablóny na jednej stránke: jej nadpis, vysvetlivku, atď.

Vyskúšajte to.

Tu je jedno možné riešenie:

<BOUCLE_rubrique(RUBRIQUES){id_rubrique}>
<h1>#TITRE</h1>

<BOUCLE_article(ARTICLES){id_rubrique}{par date}{inverse}{0,10}>
<a href="#URL_ARTICLE">#TITRE</a><br/>
</BOUCLE_article>

[(#TEXTE|justifier)]
</BOUCLE_rubrique>

Voláme stránku s URL http://www.vasastranka.sk/spip.php?page=tutorial&id_rubrique=1[[<*>Pamätajte na to, že vo verziách pred SPIP 1.9 treba URL na zobrazenie nášho návodu zapísať takto: http://www.vasastranka.sk/tutorial.php3. V tomto prípade v adrese posielame aj parameter http://www.vasastranka.sk/tutorial.php3?id_rubrique=1. Takže čo sa tu deje?

Náš cyklus ARTICLES (články) je začlenený do cyklu RUBRIQUES (rubriky). Obsah (kontext) cyklu ARTICLES je id_rubrique; tento obsah (kontext) vygeneruje cyklus RUBRIQUES, ktorému jeho obsah (kontext) dodá URL (id_rubrique=1). Preto sa pri požiadavke id_rubrique nachádzame na úrovni ARTICLES (článkov). Zatiaľ sa nič nezmenilo.

Cyklus RUBRIQUES (rubriky) však umožňuje SPIPu vybrať hodnotu polí danej rubriky, a preto môžeme zobraziť #TITRE#TEXTE rubriky. Pamätajte na to, že v tomto prípade sa vypíše #TEXTE rubriky, aj keby sme v cykle ARTICLES zavolali #TEXTE článku. Funkcia zobrazenia v SPIPe zaručuje, že #TEXTE článku nepôsobí rušivo na jedinečne nazvané tagy vo vonkajšom cykle.

Nakoniec bol na pole #TEXTE umiestnený filter |justifier. Tento filter zarovná text do bloku predtým, ako ho vloží na finálnu podobu stránky.

Autor jaro Publié le : Mis à jour : 21/03/23

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, français, italiano, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, Türkçe, українська