Döngü içinde döngü

Farklı yerlerden gelen elemanları tek bir sayfada gösterelim.

Bir bölümün içinde başlıkların listesini oluşturmayı biliyoruz. Şimdi tek bir sayfada bir bölümün başlık, tanıtım metni vb. elemanlarını göstereceğiz:

Deneyin !

Ve işte size bir çözüm :

<BOUCLE_rubrique(RUBRIQUES){id_rubrique}>
<h1>#TITRE</h1>

<BOUCLE_article(ARTICLES){id_rubrique}{par date}{inverse}{0,10}>
<a href="#URL_ARTICLE">#TITRE</a><br>
</BOUCLE_article>

[(#TEXTE|justifier)]
</BOUCLE_rubrique>

http://votresite.net/tutoriel.php3?id_rubrique=1 sayfası çağırılır. Burada gerçekleşen nedir ?

ARTICLES döngümüz RUBRIQUES döngüsünün içindedir. ARTICLES döngüsünün içeriği RUBRIQUES tarafından sağlanan id_rubrique ’tir. Bu döngü de URL (id_rubrique=1) tarafından sağlanan adrese bakacaktır. Yani, biz id_rubrique ile ARTICLES seviyesindeyiz. Bu bakış açısına göre hiç bir şey değişmez.

Buna karşılık, RUBRIQUES döngüsü SPIP’e sözkonusu bölümün alanlarının seçilmesi olanağı tanır: yani bu bölüme ait #TITRE ve #TEXTE görüntülenebilir. #TEXTE içeriğinin ARTICLES döngüsünde #TEXTE denilse bile bölüme ait olduğuna dikkat ediniz. SPIP’in dizin yapısı bir makalenin #TEXTE ARTICLESdöngüsü dışına çıkmasını engeller...

Son hatırlatma : #TEXTE alanına |justifier filtresi eklendi. Bu filtre yayından önce metnin içeriğini değiştirir. Nasıl, ağzınızın suyu aktı değil mi ?

Yazar : mega Publié le : Mis à jour : 21/03/23

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, français, italiano, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, Türkçe, українська