SPIP’i «yerel» olarak kullanmak

Sitenizi Web’de yayınlamak için bir servis sağlayıcıya gereksinim duyarsınız. Ama bir servis sağlayıcı bulana kadar Internet bağlantısının yavaşlığından kurtulmak ve sistemi denemek, ayarlamalar yapmak isteyebilirsiniz. Çözüm kendi küçük ve temiz «Web hizmet biriminizi» özel kullanımınız için kendi makinenize kurmaktır. Buna «yerel olarak çalışmak» denir.

Windows altında çalışan bir PC’si olan ve SPIP’i denemek isteyen kullanıcılar için en kolay çözüm EasyPHP adresinden EasyPhp’yi kendi makinesine kurmaktır.

SPIP-Contrib alanındaki Masaüstü Ekranı atılması gereken adımları grafik olarak açıklayan bir PDF dosya. Bu belge yeni başlayanlara yöneliktir.

Diğer sistemler de (MacOS, Linux) kullanıcıya bazen otomatik bazen biraz daha zahmetli biçimde kendi hizmet birimini kurma şansı tanırlar. Biz, size sisteminize uygun belgeye ulaşmanızı veya sisteminizle ilgili web sitelerine bakmanızı öneriyoruz.

Bu yöntemin sadece deneme amaçlı olduğunu bir kez daha vurgulayalım. Internet üzerinden yayın yapmak üzere gerçek kullanım için gerçek bir hizmet sağlayıcıdan alınacak gerçek bir hizmet birimine yüklemek gereklidir.

Yazar : mega Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : عربي, català, corsu, Kréol réyoné, Deutsch, English, Español, français, italiano, 日本語, Nederlands, òc lengadocian, polski, Português, svenska, Türkçe, українська