Типографські скорочення у SPIP

Для спрощення процесу форматування тексту система пропонує певну кількість «SPIP-ярликів», або типографських скорочень, призначених аби:
-  зробити життя простішим для користувачів, які не знають мови HTML-розмітки;
-  полегшити автоматичне форматування вмісту сторінки.

Які ж вони?

Ці типографські скорочення, або ярлики, створено на базі символів, які рідко використовуються в звичайному тексті, зокрема фігурні дужки дозволяють швидко виділити фрагмент тексту курсивом або жирним шрифтом, наприклад.

Курсив і жирний генерують наступні Spip-ярликі, введені безпосередньо в текстові поля на адміністратівній частині сайту. Наприклад код:

«Частина тексту {курсивом}, частина тексту {{жирним}}»

буде відображатися на загальній частині сайту так:

«Частина тексту курсивом, частина тексту жирним»

Ці ярлики дозволяють підготувати відформатований контент на сайті майже так само просто, як і при написанні електронного листа.

Автоматична підтримка французької типографіки

SPIP автоматично підтримує основні вимоги французької типографіки щодо розміщення пробілів. Таким чином, пробіли автоматично додаються до наступних символів „ : “, „ ; “, „ ! “, „ ? “, а також до і після « французьких » лапок. (Ці правила не застосовуються для тексту, написаного іншими мовами. Наприклад, українська мова не вимагає пробілів перед двокрапкою, крапкою з комою, знаком оклику та знаком питання, а також всередині лапок. В цьому абзаці їх проставлено лише для ілюстрації).

Список типографських скорочень

Наведемо тут типографські скорочення, які найчастіше використовуються для створення підзаголовків, гіпертекстових посилань, списків, таблиць, цитат і виносок, а також допомогають легко вставляти мультимедійні документи в текст.

Не сприймайте подальшу таблицю як вичерпний перелік типографських скорочень, оскільки всі вони наведені та пояснені в онлайн Довідці вашої SPIP системи. Ті, що показані тут, - це лише приклади, проте саме вони найчастіше застосовуються редакторами SPIP сайту:

Найбільш уживані типографські скорочення (SPIP-ярлики)
Функція Скорочення Приклад
Текст, виділений курсивом {Текст курсивом} Текст курсивом
Текст жирним шрифтом {{Текст жирним}} Текст жирним
Підзаголовок {{{підзаголовок}}}

підзаголовок

Список
 -* Пункт
-* Пункт
-* Пункт 
  • Пункт
  • Пункт
  • Пункт
Зовнішне гіперпосилання [Гіперпосилання-> http://www.spip.net] Гіперпосилання
Внутрішне гіперпосилання на статтю [->4917] SPIP’s typographical shortcuts
Внутрішне гіперпосилання на переклад статті «поточною» мовою [{}->1578] Типографські скорочення у SPIP
Посилання на Вікіпедію [?SPIP] SPIP
Зображення <img1161>

Чи можу я використовувати HTML?

Звичайно, ви можете використовувати HTML-розмітку безпосередньо у ваших текстах. Але ми рекомендуємо користуватися саме цими типографськими скороченями, по-перше, тому що їх швидче запам’ятати, а по-друге, тому що їх дуже легко автоматизувати: SPIP замінює їх на коректний і валідний HTML код, застосовує відповідні типографські правила і призначає їм селектори класів CSS і атрибути, що полегшує задачу їхнього графічного відображення для веб-майстрів, які не обов’язково будуть відноситься уважно до будь-якої HTML-розмітки коду, який ви ввели самостійно.

Автор olly Publié le : Mis à jour : 06/07/15

Traductions : عربي, български, català, corsu, English, Español, français, italiano, Nederlands, Português do Brasil, slovenčina, Türkçe, українська