Pętle w pętlach

czytanie na wielu poziomach

Spróbujmy wyświetlić na jednej stronie elementy pochodzące z wielu miejsc.

Wiesz już jak wygenerować listę tytułów danego działu. Teraz, wyświetlimy na tej samej stronie elementy właściwe danemu działowi: tytuł i tekst wprowadzający, itd.

Spróbuj !

A oto rozwiązanie zagadki :

<BOUCLE_rubrique(RUBRIQUES){id_rubrique}>
<h1>#TITRE</h1>

<BOUCLE_article(ARTICLES){id_rubrique}{par date}{inverse}{0,10}>
<a href="#URL_ARTICLE">#TITRE</a><br>
</BOUCLE_article>

[(#TEXTE|justifier)]
</BOUCLE_rubrique>

Udaj się na stronę http://mojastrona.pl/tutorial.php3?id_rubrique=1. Co tutaj się wydarzyło ?

Nasza pętla ARTICLES (artykuł) została połączona z pętlą RUBRIQUES (dział). Kontekstem dla pętli ARTICLES jest id_rubrique tworzony przez pętlę RUBRIQUES, która sama będzie posiłkowała się kontekstem pochodzącym z URL’a (id_rubrique=1). Zatem jesteśmy wciąż na poziomie ARTICLES, i oczekiwanego id_rubrique. Z tego punktu widzenia nic się nie zmienia.

Z drugiej strony, petla RUBRIQUES pozwoliła SPIP wybrać wartości pól działu, którym się zajmujemy: możemy więc wyświetlić #TITRE oraz #TEXTE dla tego działu. Pamiętaj jednak, że #TEXTE będzie należał do działu nawet jeśli wywołasz #TEXTE w ARTICLES. SPIP gwarantuje w ten sposób, że #TEXTE danego artykułu nie będzie się wychodził poza pętlę ARTICLES.

Ostatnia uwaga: wprowadziliśmy filtr |justifier (wyjustowanie) w polu #TEXTE. Ten filtr zmienia tekst zanim "wsadzi" go na stronę wynikową. Cieknie ci ślinka ?

Autor Dominik [Pologne] Publié le : Mis à jour : 21/03/23

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, français, italiano, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, Türkçe, українська