Jeden szkielet, wiele artykułów

to właśnie służy do tego ...

Poprzednia lekcja pozwoliła ci wydobyć dane dotyczące artykułu n°1 z bazy danych i stworzyć stronę internetową. Dokonajmy uogólnienia ...

Nasz szkielet jest bezużyteczny jeśli pozwala wyświetlić jedynie artykuł n°1. Nauczmy go wyświetlać jakikolwiek artykuł :

W tym celu wywołamy naszą stronę internetową z następującym parametrem id_article=2: każcie przeglądarce udać się do URL’a "http://mojastrona.pl/tutorial.php3?id_article=2"

No i ... wyświetla się ciągle artykuł nr 1 (zamiast nr 2). Zmodyfikujmy więc nasz szkielet tutorial.html w linii, która definiuje "pętlę (boucle) artykułu":

<BOUCLE_article(ARTICLES){id_article}>

(Jak widzisz zastąpiliśmy jedynie {id_article=1} - {id_article} bez parametrów.)

I oto : http://mojastrona.pl/tutorial.php3?id_article=2 wyświetla artykuł 2. [1]

BOUCLE_article zostanie wykonany w pewnym «kontekście» gdzie id_article jest równe 2 (to wartość, którą wpisaliśmy w przeglądarce). Jeśli sprecyzujemy {id_article=1} pętla poszuka w bazie danych artykuł n° 1, ale jeśli napiszemy jedynie {id_article}, będzie szukała artykułu, który występuje w jakimś kontekście (tutaj jest nim URL).

Teraz spróbuj następujących wersji :
-  http://mojastrona.pl/tutorial.php3?id_article=1,
-  http://mojastrona.pl/tutorial.php3?id_article=2 oraz
-  http://mojastrona.pl/tutorial.php3.

Widzisz różnicę ? Dwie pierwsze strony pokazują artykuły nr 1 i nr 2, trzecia, w której id_article nie występuje w kontekście - generuje błąd.

Brawo ! Twój szkielet jest od teraz "kontekstualny".

Notatki

[1Nie? A powinien...

Autor Dominik [Pologne] Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : عربي, català, corsu, Deutsch, English, Español, فارسى, français, italiano, 日本語, Nederlands, polski, Português, русский, slovenčina, svenska, Türkçe, українська