Używanie SPIP "lokalnie"

Żeby opublikować swoją stronę w internecie, z pewnością potrzebujesz jakiegoś providera. Jednak przedtem, chcąc dokonać stosownych prób i nie martwić się o prędkość połączenia internetowego i pozwalać podziwiać gościom twojej strony internetowej pierwsze kombinacje alpejskie. Rozwiązeniem jest założenie małego serwera internetowego na własnym komputerze i na własny użytek. To się nazywa: "pracować lokalnie".

Dla użytkowników, których PeCet działa pod Windowsem, najprostszym rozwiązaniem na przetestowanie SPIP jest zainstalowanie EasyPHP na swoim komputerze.

Ecrean de Bureau proponuje na SPIP-Contrib plik PDF, który w obrazkach wyjaśnia sposób instalacji SPIP pod EasyPHP Dokument jest przeznaczony dla debiutantów.

[Przyp. tłum.: dla tych którzy nie znają francuskiego ten tutorial na niewiele się zda, więc zapraszam do zapisania się na listę dyskusyjną SPIP po polsku. Tam można uzyskać informacje na temat instalacji SPIP pod EasyPHP]

Inne systemy (MacOS, Linux) również pozwalają w ten sposób stworzyć swój mały, osobisty serwer, niekiedy automatycznie, czasem kosztem niewielkiego wysiłku ręcznej konfiguracji. Polecamy sprawdzić ten temat w dokumentacji twojego systemu albo na stronach internetowych poświęconych tej dziedzinie.

Podkreślamy. Chodzi o rozwiązanie służące przetestowaniu SPIP. W przypadku rzeczywistego wykorzystania SPIP w internecie będzie konieczne dokonanie instalacji na prawdziwym serwerze.

Autor Dominik [Pologne] Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : عربي, català, corsu, Kréol réyoné, Deutsch, English, Español, français, italiano, 日本語, Nederlands, òc lengadocian, polski, Português, svenska, Türkçe, українська