Vyskúšanie SPIPu a iných redakčných systémov

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že by ste si mali vybrať publikačný nástroj, ktorý najlepšie vyhovuje vašim vlastným potrebám. K dispozícii je množstvo nástrojov, z ktorých každý je vhodný na iné štruktúry a typy stránok, pričom každý z nich má veľmi odlišné administračné rozhranie. Aby ste si vybrali správne, budete ich musieť vyskúšať!

Otestujte SPIP v reálnych podmienkach

Demonštračná stránka vám umožňuje otestovať najnovšiu stabilnú verziu SPIPu v reálnych podmienkach; momentálne je zaplnená len článkami vo francúzštine, hoci zmena jazyka spôsobí, že niektoré stránky na verejne prístupnej stránke a všetky v súkromnej zóne sa zobrazia v jazyku, ktorý ste si vybrali. Prezrite si verejne prístupnú stránku, ktorá je už plná príkladov a objavte súkromnú zónu v rozličných operačných režimoch:

Demo SPIPu: http://demo.spip.org

-  Pre viac podrobností začnite so stránkou Používanie demonštračnej stránky.
-  Pozrite si aj: Otestovanie SPIPu niekoľkými klikmi

Vyskúšajte niekoľko ďalších CMS (redakčných systémov)

Tu je niekoľko stránok, ktoré ponúkajú prístup k demonštračným stránkam veľkého počtu redakčných systémov a iných nástrojov: nielen nástrojov na správu stránok redakcií ako SPIP, ale aj pre blogy, internetový obchod, nástroje na vzájomnú spoluprácu, diskusné fóra, na vzdelávanie, atď.

  • OpenSourceCMS (po anglicky) je referenčná stránka, ktorá ponúka veľké množstvo CMS (redakčných systémov) s verejne prístupným zdrojovým kódom (open source),
  • CMS-FR.NET (po francúzsky) nie je taká rozsiahla, ale ponúka niečo ako ekvivalent pre ľudí, ktorí hovora po francúzsky,
  • CMS Matrix (po anglicky).

    Pozor: tieto stránky nemusia mať vždy v zozname alebo nemusia vždy ponúkať najnovšiu verziu SPIPu – najnovšiu verziu si vždy zožeňte z našej stránky.

Autor jaro Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : català, corsu, English, Español, فارسى, français, italiano, Nederlands, slovenčina, svenska, Türkçe