Таблиці стилей (CSS) у SPIP

Код, що генерується SPIP, має певні стилі, які мають бути визначені.

У попередній статті ми побачили загальні переваги використання CSS-стилів. Тепер ми збираємося поглянути на деякі конкретні застосування CSS стилів в межах SPIP.

Стилі, що визначаються у SPIP

У SPIP певні стилі відіграють важливу роль: вони використовуються для зміни графічних властивостей елементів, які не визначені у вашому HTML-коді (у тому коді, який ви самі ввели в шаблонах), але існують в коді, який генерується самим SPIP. Справді, SPIP визначає кілька стилів до того коду, який він сам генерує.

Прикладом цього є використання SPIP-ярликів в тексті ваших статей (наприклад, для жирного або курсивного тексту, для підзаголовків і таблиць і т.д.). SPIP створює необхідні HTML теги для цих ефектів, кожному з яких потім також надається конкретний атрибут CSS-селектора.

Наприклад,

Це [посилання-> http://www.spip.net/]

перетворюється в HTML код наступним чином:

Це <a href="http://www.spip.net/" class="spip_out">посилання</a>

Чому це важливо знати? Ці теги надають конкретне ім’я для атрибуту class: це ім’я визначає, до якого «класу» вони належать, тобто до якої колекції HTML елементів, що успадковують графічні властивості, визначені в табліці стилів.
У нашому прикладі HTML код доповнюється CSS-селектором на ім’я «spip_out». Веб-майстер можете налаштувати графічне відображення зовнішніх посилань просто змінивши стільові правила стилю для «spip_out» елементів (різні кольори тексту, кольори фону, певний шрифт і т.д.).

Більшість SPIP-ярликів для форматування тексту можна визначити таким чином, використовуючи таблиці стилів. Це однаковою мірою справедливо і для форм, що автоматично генеруються (записи на форумі, підписи до петицій...), і для багатьох інших контекстів. У той час як деякі з них дуже корисні для всіх, інші призначені тільки для веб-майстрів, захоплених екзотичними ефектами.

Де визначаються стилі?

Графічні особливості, визначені для HTML-сторінок, групуються в файлах .css, які супроводжують шаблони. Починаючи зі SPIP 1.8 шаблони містяться в каталозі dist/. У більш ранніх версіях вони розташовувалися в корені сайту.

-  Визначання власних стилей SPIP містяться в «зовнішньому файлі стилів» на ім’я spip_style.css. Він включає в себе визначення стилів, пов’язаних з кодом, який генерує SPIP (огляд - в цій рубриці).

-  Стилі з файлу spip_admin.css (існує з версії SPIP 1.8) контролюють зовнішній вигляд кнопок управління («поновити цю сторінку» тощо).

Ви можете змінити ці стилі (рекомендації: «Додайте свій стиль!»), але зверніть увагу, що ви не можете їх перейменувати. Ці стилі незмінні і обов’язково повинні бути встановлені для правильного відображення ваших шаблонів.

Історія: У версіях до SPIP 1.9 деякі визначення стилів (для зображень або форм) не доступні в зовнішніх таблицях стилів і тому не можуть бути налаштовані.

Автор olly Publié le : Mis à jour : 06/07/15

Traductions : عربي, català, Deutsch, English, Español, français, italiano, Nederlands, українська