Переміщення SPIP сайту

Як перенести увесь налагоджений SPIP сайт на нове місце, наприклад від одного хостинг-провайдера до іншого.

Зміна хостингу SPIP-сайту майже така ж проста, як інсталяція. Єдине, що треба додати, це відновлення бази даних і усіх налаштувань, що були зроблені у попередній установці SPIP.

Не менш важливо знати, як перенести додаткові компоненти, ті, що «не зі SPIP» , а також як змінити попередню конфігурацію, щоб працювати з новим хостинг-провайдером.

В багатьох випадках сайт розпочинається «локально» або на безкоштовному хостингу з обмеженими можливостями, а потім стає необхідним змінити хостинг. Схожі питання виникають і тоді, коли ви хочете регулярно робити повні резервні копії для відновлюваня вашого сайту.

Якщо в побудові сайту виконується певні прості правила, залишаючись в рамках структури SPIP-сайту [1], то перенесення SPIP сайту є порівняно простою справою, яку можна виконати подібно до інсталяції без додаткових технічних трюків.

До початку

Досить легко перенести:
-  все, що було введено в адміністративній зоні SPIP шляхом створення рубрик, статей, новин, додання синдикованих сайтів і будь яких документів або зображень;
-  будь-які SPIP налаштування, зроблені в файлах шаблонів, в тому числі зміни основного PHP-коду.

Наступні завдання є дещо складнішими:
-  сайт має розширення або використовує не-SPIP модулі, наприклад в PHP. Особливо уважними треба бути, якщо ці розширення використовувати інші таблиці або бази даних і мають бути налаштовані на новому хостингу сайту.
-  ви змінили саме ядро SPIP або одне з його розширень.

До початку ви повинні бути абсолютно впевнені, що маєте такі дані:
-  обліковий запис адміністратора для SPIP сайту;
-  налаштовану, або таку, що налаштовується, програму-клієнт FTP;
-  старі і нові облікові дані FTP-з’єднання (URL, логін і пароль для кожного з них);
-  облікові дані підключення до старої та нової баз даних (URL, логін і пароль для кожної з них).

Підготовка сайту

Увага!

Якщо на вашому сайті високий рівень активності, то краще запобігти новому доданню інформації під час перенесення сайту. SPIP не має специфічного механізму, щоб зробити це, але ви можете зробити наступне (краще заздалегідь, за декілька днів до перенесення):
-  попередити всіх авторів електронною поштою, аби не втратити нову інформацію;
-  зробити загальне оголошення в системі внутрішнього обміну повідомленнями в SPIP;
-  можливо, опублікувати повідомлення на самому сайті.

Звичайно, завжди можливо, коли сайт було переміщено і вже налаштовано, перевірити в календарі сайту і відповідних розділах старого сайту та його форумах нові інформаційні вклади, і перезапустити процес імпорту/експорту знову тільки для самих нових даних. Але якщо внески робилися на новий сайт протягом цього часу, то ви зіткнетеся з реальними проблемами: вам потрібно буде вибрати між одним набором даних та іншим [2].

Ми не обговорюємо тут міркування щодо URL сайту, зокрема, якщо локальний запис DNS має бути змінений або якщо потрібно налаштувати переадресацію сайту. У першому випадку вам абсолютно необхідно знайти способи попередити своїх користувачів. Добре рішення - дати деякий час на співіснування двох адрес і розмістити попередження про зміну адреси сайту, та зробити автоматичне перенаправлення на новий сайт, як тільки він буде готовий. У другому випадку, якщо ви хочете зберегти ім’я домену, то ви повинні внести зміни до запису DNS, що є делікатним питанням, бо може знадобитися 48 годин або більше, щоб поширити зміни записи DNS [3].

Очистіть кеш до створення резервної копії бази даних. Ця процедура описана в статті: «Backing up your data».

Є два способи створення нового сайту

Ми можемо розглянути два різних шляхи для переміщення сайту:
-  перший полягає в завантаженні всіх файлів зі старого хостингу на свій комп’ютер, а потім завантажувати їх усі на новий хостинг, з подальшою реконфігурацією SPIP, аби він міг працювати з новою системою,
-  другий полягає в отриманні лише даних і налаштувань вашого SPIP-сайту , встановленні нового SPIP з нуля на новому хостингу і завантаженні даних та налаштуваннь за допомогою цього нового сайту.

Перше рішення є апріорі простішим, але передача усії архівів SPIP може бути значною марною тратою часу. Другий спосіб більш елегантний і надає веб-майстрові можливість «очистити» код сайту і залишити тільки те, що насправді корисно.

Варіант 1: завантаження всіх файлів

-  За допомогою FTP-клієнту завантажте всі файли і папки на локальний комп’ютер, переконавшись, що ви робите це з «кореню» сайту і що ви зберегли ієрархічну структуру папок.

-  У локальної копії на комп’ютері видаліть файл connect.php, який розташований в директорії config/.

-  Завантажте усе, використовуючи FTP, на ваш новий хостинг.

-  У браузері відкрийте директорію ecrire/ на вашому новому хостингу і виконайте останній крок процесу інсталяції. На цьому етапі необхідно буде мати доступ до бази даних на новому хостингу, а також може з’явитись необхідність змінити права доступу до деяких каталогів SPIP.

-  Зайдіть до адміністративної частини, використовуючи обліковий запис адміністратора, який ви тільки що створили, і відкрийте в меню налаштувань сайту пункт «Обслуговування», аби запустити «Відновлення бази даних».

Потрібно тут зазначити, що обліковий запис адміністратора, який ви тільки що створили в SPIP, втрачається, як тільки база даних буде імпортована. З цього часу ви повинні будете використовувати облікові записи, які існували на старому сайті, перш ніж він був заархівований і скопійований.


-  Залишилося кілька пунктів для перевірки і налаштування на новому сайті, зокрема,:

  • перевірте кодову таблицю сайту, якщо ви змінювали це значення відносно усталеного в SPIP, бо ви можете побачити «ієрогліфи» на загальнодоступному сайті,
  • визначте (нову) URL адресу сайту, назву сайту та адресу електронної пошти веб-майстра на сторінці адміністрування конфігурації сайту,
  • перевірте інші параметри, такі як доступність мови і параметрів інтерактивності.

Варіант 2: збереження лише даних та налаштувань

Ви повинні спочатку визначити точно, яку саме версію SPIP ви використовуєте [4] на тому сайті, що має бути переміщений.

-  Встановіть саме цю версію SPIP на новому хостингу, як вказано в «article 84».


-  Почнемо з даних. Зі старого хостингу ви повинні взяти:

  • в ecrire/data/dump.xml.gz резервну копію бази, яку ви тільки що створили,
  • увесь вміст IMG/ каталогу, який містить зображення і документи, завантажені на сайт.

-  завантажити це все на новий хостинг, роблячи копії в тих самих каталогах, де вони й були.

-  Увійдіть в адміністративну частину нового сайту з обліковим записом адміністратора, який ви тільки що створили, коли встановлювали SPIP на новий сайт, і в меню налаштувань сайту виберіть «Обслуговування сайту», щоб запустити «Відновити базу даних».

Після завершення, ви зможете побачити вміст вашого сайту, але з усталеним шаблоном, який поставляється зі стандартним дистрибутивом SPIP. Вам залишилося відновити налаштуваннях SPIP-сайті. Для цього треба взяти наступні пункти зі старого хостингу і скопіювати їх у відповідні каталоги на новому хостингу:

-  особисті фільтри і опції: тобто файли mes_fonctions.php та ecrire/mes_options.php;

-  шаблони: як це показано тут, в залежності від вашої версії SPIP, вони можуть бути або в директорії squelettes, або в тій директорії, ім’я якої визначено в mes_fonctions.php файлі у змінній $dossier_squelettes.

Ви також повинні зробити усі налаштування в адміністративній частині після копіювання всіх файлів.

Ось і все! Якщо ваш сайт не використовує якихось екзотичних розширень або модулів, все має запрацювати! Перегорніть ваші сторінки, і ви побачите, що ваш сайт повністю переведений на новий хостинг. Якщо ви все ще сумніваєтеся, де ваш сайт в даний час працює, спробуйте створити файл phpinfo.php аби побачити середовище, в якому ваш сайт працює.

Примітки

[1або в поєднанні з іншими модулями, добре спроектованими і добре задокументованими

[2між старим сайтом та новим сайтом, кожен з яких має зміни

[3Це виходить за рамки цього документа, але в Інтернеті дуже багато дискусій щодо HTML або PHP перенаправлення, як це робити для зміни і поширення даних DNS, які підходять для різних рівнів веб-навичок.

[4номер версії SPIP вказаний на всіх сторінках приватної зони, в правому нижньому кутку. Усі версії SPIP доступні в архівах.

Автор olly Publié le : Mis à jour : 02/11/15

Traductions : عربي, català, corsu, English, Español, français, italiano, Nederlands, українська