Детальний опис

Встановлення

Встановлення SPIP дуже просте в порівнянні з іншими системами:

-  Вам не потрібно ніяких конкретних технічних знань (ні PHP, ні MySQL), щоб виконати установку.

-  Конфігурація здійснюється безпосередньо он-лайн через дуже простий графічний інтерфейс (зокрема, ви не повинні змінювати жодних файлів конфігурації з їх загадковим кодом).

-  Ми поширюємо тільки один варіант SPIP; він може змінюватися з плином часу в залежності від введених поліпшень, але ми дуже піклуємося, щоб не ускладнювати його «латочками» (англійською - «patches»), щоб ви могли користуватися усіма його можливостями (і адаптувати, якщо треба, відповідно до вимог, наприклад, конкретного хостинг провайдера).

Публічний (загальний, або основний) сайт

Публічна частина сайту, розробленого зі SPIP, надає наступні функції:

-  Гнучкий інтерфейс повністю настроюється веб-майстром, без необхідності будь-яких знань PHP або MySQL; інтерфейс SPIP базується на HTML, який був доповнений відносно простою мовою управління. SPIP не нав’язує ніякого жорсткого макету сторінки (наприклад, у три колонки).

Класичний інтерфейс HTML не єдиним форматом навігації, який може бути запропонований відвідувачам вашого сайту. Ту ж інформацію, тобто той самий зміст, можна представити в самих різних форматах. Наприклад, крім класичної Web навігації можна забезпечити:
-  Синдиковані теми XML / rss
-  Календар iCalendar
-  Wap навігацію (WML),
-  Macromedia Flash навігацію (на жаль нема жодного прикладу у вільному доступі...)
і будь-який інший формат, який заманеться веб-майстру (cHTML для iMode, XPressTags, XML для Indesign...).

-  SPIP включає в себе систему кешування для кожної окремої сторінки: кожна сторінка генерується (на основі інформації, витягнутої з бази даних) окремо і зберігається у файлі кешу; таким чином, сервер не сповільнюється від занадто багатьох запитів MySQL, і сайт завжди доступний, навіть у разі збою сервера бази даних.

-  SPIP включає в себе невелику пошукову систему, засновану на системі індексації окремих слів.

Структура сайту

Структура сайту під SPIP побудована на ієрархії рубрик (розділів). Теоретично кажучи, немає ніяких обмежень на кількість рубрик: рубрика може містити стільки підрубрик, скільки необхідно, і вони, в свою чергу, можуть містити підрубрики і т.д. Таким чином, сайт має деревоподібну структуру рубрик і підрубрик.

Статті

Головним «об’єктом», що використовується для публікації інформації за допомогою SPIP, є стаття. Ви можете в будь-якій рубриці розмістити стільки статей, скільки бажаєте.

-  Редагування статей дуже просте і здійснюється через графічний інтерфейс он-лайн.

-  Статті складаються з кількох елементів: заголовок, головний заголовок, підзаголовок, короткий опис, вступ, текст і післямова (PostScript).

-  Типографські правила застосовуються автоматично (це стосується комбінацій пробілів та знаків пунктуації в залежності від мови) [1].

-  Типографські скорочення, або SPIP-ярлики, полегшують оформлення тексту, створення гіпертекстових зв’язків, виносок тощо. Опублікувати статтю під SPIP так само легко, як написати електронного листа.

-  Графічний інтерфейс дозволяє дуже легко включати зображення в статті, і кожна стаття може бути представлена власним логотипом.

-  Ви можете зв’язати кожну статтю з одним або кількома ключовими словами.

-  Дата публікації задається автоматично (проте ви можете змінити її, якщо це необхідно); друга дата може бути пов’язана зі статтею, щоб вказати попередню дату публікації (це корисно для статей, наприклад, раніше опублікованих в «паперовому» журналі).

-  Перенаправлення статей: SPIP дозволяє створювати віртуальні статті, які інтегровані в структуру сайту і відображаються у змісті рубрик, але, по суті, вказують на адресу в інтернеті, яку визначив редактор (на тому ж сайті або навіть взагалі на іншому сайті).

Новини

Окрім статей, SPIP включає систему новин, що полегшує публікації коротких повідомлень або нарисів, наприклад, прес-релізів або веб-оглядів.

-  З метою полегшити структурування і позиціонування новин накладені певні обмеження на їх розміщення: вони можуть бути опубліковані тільки в основних рубриках (розділах) сайту (тобто в розділах, розташованих в корені сайту).

-  Структура новин дуже спрощена: назва та текст; крім того, кожна новина може бути доповнена гіпертекстовим посиланням.

-  Управління публікацією новин зовсім просте (дві кнопки: публікувати або відхилити).

-  Кожну новину можна позначити власним логотипом.

-  Адміністратор сайту може заборонити використання новин для всього сайту.

Форуми

SPIP включає в себе систему форумів.

-  Форуми можуть бути пов’язані зі статтями (один форум для статті), рубриками або новинами. Веб-майстер може змінювати інтерфейс сайту і таким чином або надати кожній статті власний форум, або розмістити кілька статей в межах однієї рубрики і створити для них один форум і т.д.

-  SPIP пропонує кілька типів форумів: «відкриті» форуми (модерація після публікації, коли тексти з’являються відразу на загальному сайті, а адміністратори можуть потім видалити небажані повідомлення); форум, що модерується до публікації (тексти з’являються тільки після їх затвердження адміністратором сайту); форум за підпискою (кожен учасник повинен надати свою адресу електронної пошти для того, щоб отримати пароль, що дозволить брати участь у дискусії).

SPIP включає в себе також систему приватних форумів, призначених для дискусій між редакторами сайту в приватній (адміністративній) зоні.

Голосування (Petitions)

Стаття може бути перетворена в текст для голосування (петицію) кількома кліками.

-  Петиція SPIP автоматично перевіряється електронною поштою: той, хто її підписав, отримує повідомлення для перевірки дійсності підпису.

-  Види петицій налаштувати дуже легко: можна накласти умову одного підпису (одного голосу) від адреси електронної пошти, або умову надання веб-адреси (в такому випадку URL автоматично перевіряється), чи приймати або не приймати повідомлення, які супроводжують підпис.

Статистика

SPIP включає в себе дуже просту статистичну систему для оцінювання популярності статей і рубрик.

Редактори / адміністратори

SPIP сайт може управлятися однією людиною або командою редакторів.

-  SPIP пропонує два типові рівні: адміністратори, які керують, поміж іншого, структурою сайту та перевіркою статей, і редактори, які представляють статті.

-  Кількість адміністраторів і редакторів необмежена.

-  Відвідувачі загального сайту можуть зареєструватися, щоб стати редакторами (ця процедура реєстрації автоматично управляється SPIP).

-  Кожен автор може мати свій власний логотип, який може бути завантажений автором через інтерфейс системи (ID фото наприклад).

Імпорт інформації з інших сайтів (Syndication)

Сайти, створені SPIP або іншими системами управління контентом, забезпечують динамічний файл, що містить останні публікації. SPIP здатний аналізувати такі файли, щоб визначити новий контент на інших сайтах та імпортувати його на ваш сайт. Таким чином ви можете створити на своєму сайті щось на кшалт реферативного журналу або збірки рефератів:
-  Ви можете додати стільки синдикованих сайтів (або сайтів, що реферуються), скільки хочете;
-  Синдиковані сайти зв’язані з ділянками локального сайту; це означає, що ви можете створити рубрику з посиланнями на інші сайти, які мають ту ж саму тему, як ця рубрика.

Графічний інтерфейс загального сайту

Графічний інтерфейс загального сайту дуже гнучкий. Завдяки дуже простій власній мові SPIP ви можете створити практично будь-який інтерфейс.

Найважливішою особливістю є те, що ви не повинні знати PHP, але веб-майстер, якщо він того бажає, може інтегрувати функції PHP або CGI шлюзи в свої шаблони. Таким чином ви можете збагатити SPIP спеціалізованими сценаріями в доповнення до існуючих або замість відсутніх функцій (наприклад, створити лічильники або використати більш потужну пошукову систему).

Інтерфейс приватної (адміністративної) зони

Приватна (адміністративна) зона (або частина), звідки сайт управляється, пропонує дуже простий у використанні графічний інтерфейс.

-  Цей інтерфейс може бути скоригований відповідно до діяльності кожного редактора або адміністратора, а також особливостей діяльності сайту. Це означає, що кожен автор має швидкий доступ до своїх власних статей, а також статей, представлених до публікації (вони відображаються для всіх учасників). Крім того, інтерфейс змінюється в залежності від того, хто зараз працює: редактор чи адміністратор.

-  Кожен користувач може налаштувати свій власний інтерфейс. Він може вибирати між спрощеним інтерфейсом, який відображає лише основні функції, і повним інтерфейсом. Крім того, він може злегка змінити компоновку графічного інтерфейсу.

-  Коли сайт створює кілька редакторів, SPIP стає інструментом спільної роботи завдяки обговоренню статей, ієрархії перевірок, а також тому, що кілька редакторів можуть працювати над однією статтею...

Налаштування сайту

Не дивлячись на те, що графічний інтерфейс і управління контентом строго розділені в SPIP (наприклад, неможливо визначити колір фону загального сайту з приватної зони, хоча вже існують деякі шаблони і плагіни для того, щоб це зробити), тим не менш можна налаштовувати кілька аспектів сайту зсередини приватної зони:
-  Включення або відключення окремих елементів змісту статті (наприклад, можна заборонити використання головної назви, вступної частини, опису або післямови, або дати більш ранньої публікації і використання ключових слів);
-  Налаштування (або відключення) форумів;
-  Ухвалення рішення публікувати статті до дати їх публікації (ця опція дозволяє вам, наприклад, поїхати у відпустку в той час, як сайт продовжуватиме публікувати ваші розповіді);
-  Відключення системи новин (яка насправді деяким сайтам не потрібна, і відключивши її ви б привели в порядок інтерфейс);
-  Включення або відключення статистики;
-  Включення або відключення пошуку.

Редакційна робота

Система пропонує кілька варіантів, спрямованих на сприяння редакційній діяльності на сайті:

-  Доставка записів з форумів до авторів статей: коли якийсь відвідувач пише коментар до статті, автор цієї статті автоматично отримую повідомлення електронною поштою, що дозволяє йому побачити проявлений інтерес до своїй статті і, можливо, взяти участь в обговоренні; це допомагає контролювати будь-яку діяльність щодо статей, раніше написаних і опублікованих;

-  Контроль редакційної діяльності: якщо сайт створений групою редакторів, важливі редакційні оголошення можуть автоматично відправлятися на адресу електронної пошти (в ідеалі - до списку розсилки); таким чином члени цього списку автоматично повідомляються, коли статтю опубліковано або представлено;

-  Анонси останніх новин: SPIP можете відправляти автоматизовану електронну пошту з підсумками останніх публікацій на сайті з частотою, обумовленою адміністраторами.

Резервне копіювання і експорт бази даних

Веб-майстер сайту може створити резервну копію бази даних (і, таким чином, створювати резервні файли); якщо сервер дозволяє це, то резервна копія може бути створена у вигляді стиснутого файлу, який швидше завантажується через FTP. Звичайно, SPIP включає в себе функцію, необхідну для імпорту такого файлу.

Примітки

[1працює не для всіх мов, для української це ще не впроваджено

Автор olly Publié le : Mis à jour : 23/08/23

Traductions : عربي, català, corsu, Kréol réyoné, Deutsch, English, Español, فارسى, français, italiano, Nederlands, Nederlands, òc lengadocian, polski, Português do Brasil, Türkçe, українська