SPIP benim hizmet aldığım barındırma firmasında çalışmıyor. Bir yerlerde bir «yama» var mı ?

Her şeyden önce sorunun barındırma firmasından kaynaklandığından emin olun. Özellikle diğer kullanıcılara bu firmayla benzer sorunlar yaşayıp yaşamadıklarını sormak için SPIP tartışma listesini kullanın.

Daha sonra, firmanın sebep olduğu sorun belirlenirse ve kendi tercihi olan bir yapılandırmadan kaynaklanıyorsa yetkili ile iletişime geçip yapılandırmayı SPIP’le uyumlu çalışmak üzere değiştirmesini istemekten çekinmeyin; bazı firmaların yetkilileri zaten SPIP kullanıcılarına yardım etmek için epeyce çaba gösterdiler.

Son çare olarak, barındırma firması yapılandırmasının SPIP’le uyumlu olması için çaba harcamıyorsa bu firma için bir «yama» (Yama, ufak program parçacıklarına verilen isimdir. ) olup olmadığını araştırın. Hayır mı ? Geliştirme ekibinin amacı «yama» sayısının artmasını ve kodlarda geçici çözümlere yönelişi önlemektir bu yöntemle herkes tarafından kullanılabilecek tek bir sürüm üretmektir (SPIP’in kolay kurulabilir olması öncelikleriden biridir). Eğer barındırma firmanız özel bir sorun yaratıyorsa, bunu çözmenin bir yolu olup olmadığına bakarız ve çözümü bir sonraki sürüme entegre ederiz.

Yazar : mega Publié le : Mis à jour : 26/10/12

Traductions : català, corsu, English, Español, français, italiano, Türkçe